Loading...

  • Marius Leontiuc
    În luna August cel târziu începutul Septembrie vă anunț că vom avea Adunare Generală vom reforma conducerea noastră. Să ne rugăm pentru acest lucru.

    Ne rugăm și pentru zilele acestea. Până în 25 se depun declarațiile fiscale și vom avea un buget în Iulie sau cel târziu August. Avem nevoie de inspirație pentru a lua decizii corecte în a salariza. Biserica nu este corporație. Într-o corporație se caută oportunități și se pleacă de acolo pentru alte oportunități. Loialitatea față de doctrină și biserică vor prevala în decizia de a salariza un pastor/pastori și alți misionari, dacă acest lucru va fi posibil. Cu certitudine însă eu doresc ca să putem să ne susținem studenții. Nu e interes personal, eu cam finalizez, dar pentru studenții din biserică care au taxe doresc ca bugetul, dacă va exista, să-i ajute. Pentru aceasta este nevoie de rugăciune.

    Urmează și o perioadă de negocieri. După absorția BLL (Biserica Lutherană Liberă) o comunitate mică dar energică, doresc să începem să discutăm despre fuziune în latura de biserică iar nu a fundației efective, cu gruparea ce activează în Misiunea Protestantă Kvasizabandu de la Voiteg condusă de pastorul lutheran Koller. Este o comunitate foarte puternică, mare de peste 120 de persoane și împreună dacă vom ajunge la consens, păstrând numele nostru vom fi și mai puternici.
    În luna August cel târziu începutul Septembrie vă anunț că vom avea Adunare Generală vom reforma conducerea noastră. Să ne rugăm pentru acest lucru.

    Ne rugăm și pentru zilele acestea. Până în 25 se depun declarațiile fiscale și vom avea un buget în Iulie sau cel târziu August. Avem ne...See more
    May 15, 21:55
    0 1
    Adina Tut likes this
No images added

Advertisement

advertisement
Raised EUR0 of EUR1000000
Sustinem financiar Conventia Protestantă Evanghelică

Slideshow

No images added






WEB DESIGN and WEB DEVELOPER :
Leontiuc Marius Sebastian -
coder 2012 - 2019

Flag Counter
Statistici Trafic