Concluziile și scrierile unor oameni, nu pot fi privite cu un rang mai înalt decât cel al Evangheliei. Numai așa ne raportăm corect la reformatori. Dacă vom aplica scrierile lor ca un filtru al Evangheliei, am compromis esența Reformei: Sola Scriptura.